Lekcje pływania dla dzieci: Porady, informacje i więcej

Redakcja

19 marca, 2024
Niejednokrotnie, będąc już osobą dorosłą i nie umiejąc pływać, żałujemy, że nie mieliśmy takiej możliwości w dzieciństwie. Chcąc nie powielać już tego błędu jako rodzic, decydujemy się na zapisanie swoich dzieci na naukę pływania. Czy rzeczywiście jest z tego tyle korzyści, o których słyszy się wokół i jeżeli tak, to dlaczego warto, żeby nasze dzieci regularnie uczęszczały na basen?

Zalety nauki pływania dla dzieci

Nie da się ukryć, że nasze dzieci większość czasu spędzają w pozycji siedzącej. Ma to negatywny wpływ, zarówno jeżeli chodzi o ich postawę, ale również jeżeli chodzi o kształtowanie ich pozytywnych nawyków oraz ogólnie – metabolizm. Z tego względu warto pomyśleć o  zainteresowaniu swoich dzieci ruchem i pokazaniem im, że nic nie zastąpi spędzenia wolnego czasu w sposób aktywny. Doskonałym pomysłem może być tutaj nauka pływania, podczas której są uwalniane hormony szczęścia- endorfiny, co bezpośrednio wpłynie na polepszenie nastroju naszych dzieci oraz sprawi, że nasi podopieczni poczują się po nim jednocześnie bardziej rozluźnieni,energiczni oraz zmotywowani do działania. Nie da się zaprzeczyć temu, że basen dodatkowo usprawnia cały metabolizm, pomaga pozbyć się wad postawy, kształtuje mięśnie oraz wzmacnia serce i płuca. Poza tym pływanie to niezwykle cenna umiejętność, która może zaowocować w przyszłym życiu.
nauka plywania dzieci

Rodzaje technik pływackich

Stylów pływackich mamy co najmniej kilka, ale nie da się jednoznacznie wskazać, który z nich jest tym najlepszym. Specjaliści mimo to stoją na stanowisku, że warto aby w regularnych zajęciach pływackich, pojawił się styl grzbietowy, który przyda się zmęczonym oraz obolałym, od trybu siedzącego, plecom, stanowiąc poniekąd jakiś rodzaj rehabilitacji. Nauka pływania i tak sprawi, że młoda osoba zapozna się z każdym z nich (np.kraul, żabka, styl grzbietowy i motylkowy), dzięki czemu w przyszłości, będzie ona mogła sama wybrać ten, który najbardziej jej odpowiada i tym samym przynosi najwięcej satysfakcji podczas kontaktu z wodą.

Polecane: